
Šiemet, atsižvelgiant į laikmečio aktualiją, ne vienam keliautojui sutrukdžiusiai įgyvendinti savo turistinius maršrutus, Mažeikių turizmo ir verslo informacijos centras (TVIC) surengė Pasaulinei turizmo dienai skirtą vakarą „Corone arba Niekad nesibaigianti diena“. Dailininkė Aldona Butkuvienė tradiciškai pristatė naują parodą, o gamtininkas Deividas Makavičius supažindino su varniniais paukščiais.
Mažeikių TVIC vadovė Jolanta Gintalienė pasakojo, kad Pasaulinės turizmo diena jau daugelį metų centre paminima kasmet – tai jau yra tapę tradicija.
„Stengiamės šiam susitikimui parinkti vis kitokią temą, o mūsų draugai ir partneriai lieka tie patys. Džiaugiuosi šia ilgamete daugyste ir linkiu puikiai praleisti šį vakarą“, – kalbėjo direktorė.
Daugiausia arbo ruošdamasi šiai šventei įdėjo turizmo entuziastė menininkė A. Butkuvienė: ji sukūrė visą parodos apipavidalinimą, parengė parodą ir išsamų jos pristatymą.
„Su Mažeikių turistų klubo keliautojais suruoštoje simbolinėje parodoje „CORONE arba niekad nesibaigianti diena“ Mažeikių TVIC patalpose išeksponuoti piešiniai su paukščiais – varnomis simboliškai parodo vyraujantį nerimą, tartum ant žemės nežinia iš kur būtų nusileidęs ir nutūpęs varnų būrys. Paroda, keistu pavadinimu „CORONE arba Niekad nesibaigianti diena“ su 40-ties paukščių-varnų piešiniais – niūroka, baugi, paslaptinga, kaip ir tie paukščiai, nešantys nežinią. Varnos, paukščiai gudrūs, išradingi, atsargūs, o savo paslaptingumu, atrodo, net mistiški. Sukeldami jausmą – jei nebūsime atsargūs, kažkas atsitiks – tampa lyg simboliu šiai parodai. Ir parodos pavadinimas corone lotynų kalba arba mokslinis pavadinimas – Corvus corone“, – pristatydama trijų dalių parodą, rašo A. Butkuvienė.
Renavo dvaro sodybos vadovas gamtininkas D. Makavičius apie mūsų tikriausiai kasdien matomus paukščius parengė nuotaikingą paskaitą, į kurios žemaitišką atspalvį turintį pavadinimą sudėjo ir šio laikmečio akualijas – „Corone. Corona. Karonė“.
„Varnos buvo minimos kaip blogų žinių ir mirties pranašės, tačiau jos dažnai stebina tyrinėtojus ir juos stebinčius žmones savo sumanumu ir gebėjimais rasti sprendimą įmanomose ir, rodos, gyvūnui neįveikiamose situacijose. Varnos laikomos vienomis iš protingiausių paukščių, savo išradingumu lenkiančių net ir protingiausiais laikomais žinduoliais“, – teigiama pristatant parodą.
D. Makavičius pasakojo, koks gilus ryšys su gamta, kokia žmogaus ir gamtos harmonija nulemia žmogaus egzistavimą visatoje ir apie varnas, vienas iš protingiausių paukščių. Tik Europos liaudies simbolikoje pilkai juodomis plunksnomis pasipuošęs paukštis, lemiantis pikta, nešantis ligą, karą, mirtį, vienišumo, netikėjimo, atskalūniškumo simbolis – varna.
Vytautas MALŪKAS
Autoriaus nuotr.